Kursna Lista dnevni kurs

Kursna lista Narodne Banke Srbije(NBS) na dan: 12.10.2026
Valuta Zemlja Kupovni kurs Srednji kurs Prodajni kurs Promena % Datum
EUREU117.0172117.3693117.72140%12.10.2026
CHFŠvajcarska125.6763126.0545126.4327+0.21%12.10.2026
USDSAD104.4050104.7192105.0334+0.23%12.10.2026
GBPV.Britanija138.2691138.6852139.1013+0.24%12.10.2026
AUDAustralija72.830873.049973.2690+0.16%12.10.2026
CADKanada73.222773.443073.6633-0.1%12.10.2026
DKKDanska15.652415.699515.74660%12.10.2026
JPYJapan65.943866.142266.3406+0.1%12.10.2026
NOKNorveška10.912810.945610.9784+0.03%12.10.2026
SEKŠvedska10.439710.471110.5025-0.25%12.10.2026
RUBRuska Fed.1.23291.23661.2403+0.8%12.10.2026
CNYKina15.603015.649915.6968+0.3%12.10.2026
HUFMađarska32.039332.135732.2321+0.06%12.10.2026
KWDKuvajt338.8856339.9053340.9250+0.26%12.10.2026
HRKHrvatska15.480915.527515.57410%30.12.2022
BAMBiH59.830060.010060.19000%12.10.2026
PLNPoljska26.660926.741126.8213-0.23%12.10.2026
ATSAustrija-8.5296-0%12.10.2026
BEFBelgija-290.9509-0%12.10.2026
FIMFinska-19.7401-0%12.10.2026
FRFFrancuska-17.8928-0%12.10.2026
DEMNemačka-60.0100-0%12.10.2026
GRDGrčka-34.4444-0%12.10.2026
IEPIrska-149.0283-0%12.10.2026
ITLItalija-6.0616-0%12.10.2026
LUFLuksemburg-290.9509-0%12.10.2026
PTEPortugalija-58.5436-0%12.10.2026
ESPŠpanija-70.5404-0%12.10.2026
CZKČeška4.79784.81224.8266-0.04%12.10.2026

Dnevni kurs : uporedni prikaz kretanja vrednosti valuta

Grafički prikaz kretanja dnevnih vrednosti valuta (EUR, CHF, USD, GBP) u prethodne 3 godine.
*Pomeranjem klizača povećavate/smanjujete vremenski okvir podataka prikazanih na radnoj površini grafikona.

Kursna lista : ukrštenih kurseva

Valuta EUR CHF USD GBP AUD CAD JPY NOK SEK RUB
1 EUR = 1 0.93 1.12 0.85 1.61 1.6 177.45 10.72 11.21 94.91
1 CHF = 1.07 1 1.2 0.91 1.73 1.72 190.58 11.52 12.04 101.94
1 USD = 0.89 0.83 1 0.76 1.43 1.43 158.32 9.57 10 84.68
1 GBP = 1.18 1.1 1.32 1 1.9 1.89 209.68 12.67 13.24 112.15
1 AUD = 0.62 0.58 0.7 0.53 1 0.99 110.44 6.67 6.98 59.07
1 CAD = 0.63 0.58 0.7 0.53 1.01 1 111.04 6.71 7.01 59.39
1 JPY = 0.01 0.01 0.01 0 0.01 0.01 1 0.06 0.06 0.53
1 NOK = 0.09 0.09 0.1 0.08 0.15 0.15 16.55 1 1.05 8.85
1 SEK = 0.09 0.08 0.1 0.08 0.14 0.14 15.83 0.96 1 8.47
1 RUB = 0.01 0.01 0.01 0.01 0.02 0.02 1.87 0.11 0.12 1
Vrednosti ukrštenih kurseva na dan 12.10.2026
Indikativni kurs
Konvertor valuta