Beogradska Berza - Tržišne informacije

Akcije sa najvećim rastom cene na regulisanom tržištu (29.07.2014)

VITLVital a.d. , Vrbas16,43%
JGVPJugoprevoz a.d., Velika Plana5,47%
SJPTSoja protein a.d. , Bečej5,35%
MLSUMlekara a.d. , Subotica3,05%
ENHLEnergoprojekt holding a.d. , Beograd1,51%
AEROAerodrom Nikola Tesla a.d. , Beograd0,99%
JESVJedinstvo a.d. , Sevojno0,92%
AIKBAIK banka a.d. , Niš0,56%
IMLKImlek a.d. , Beograd0,03%

Akcije sa najvećim padom cene na regulisanom tržištu (29.07.2014)

PLNMPlanum GP a.d. , Beograd-7,89%
TIGRTigar a.d. , Pirot-3,85%
NIISNIS a.d., Novi Sad-0,11%
FITOGalenika Fitofarmacija a.d. , Zemun-0,07%

Akcije sa najvećim prometom na regulisanom tržištu (29.07.2014)

NIISNIS a.d., Novi Sad6.418.333,00
JESVJedinstvo a.d. , Sevojno2.228.110,00
SJPTSoja protein a.d. , Bečej1.687.800,00
AEROAerodrom Nikola Tesla a.d. , Beograd1.622.668,00
MLSUMlekara a.d. , Subotica1.120.500,00
FITOGalenika Fitofarmacija a.d. , Zemun599.346,00
ENHLEnergoprojekt holding a.d. , Beograd500.528,00
JGVPJugoprevoz a.d., Velika Plana486.000,00
AIKBAIK banka a.d. , Niš353.160,00
PLNMPlanum GP a.d. , Beograd245.000,00


Dnevna statistika trgovanja na Beogradskoj berzi

Prime Listing - Akcije - (29.07.2014)

SimbolCenaPromena %OpenMaxMinVWAPObimPromet
AERO6150,996056306056152.6401.622.668
ENHL8061,51794810794802624500.528
NIIS913-0,119129169109137.0296.418.333
SJPT5915,355906005605912.8551.687.800

Prime Listing - Obveznice RS - (29.07.2014)

SimbolCenaPrinosPromena %Cena na otvaranjuMaxMinVWAPObimPromet
A201597,053,640,0097,0597,0597,0597,055.418612.693
A201693,093,97-0,0693,1893,1893,0893,0960.0266.511.116

Standard Listing - Akcije - (29.07.2014)

SimbolCenaPromena %Cena na otvaranjuMaxMinVWAPObimPromet
JESV4.8440,924.8004.8994.8004.8444602.228.110

Open Market - Akcije - (29.07.2014)

SimbolCenaPromena %Cena na otvaranjuMaxMinVWAPObimPromet
AIKB1.6200,561.6201.6201.6201.620218353.160
FITO2.788-0,072.7892.7902.7032.788215599.346
IMLK3.8010,033.8013.8013.8013.8012076.020
ITSP4200,0042042042042011046.200
JGVP8105,47810810810810600486.000
KMBNPB7600,00760760760760206156.560
MLSU1.3503,051.3501.3501.3501.3508301.120.500
PLNM1.750-7,891.7501.7501.7501.750140245.000
TIGR50-3,8551515050854.275
VITL90016,4390090090090054.500

MTP - Akcije - (29.07.2014)

SimbolCenaPromena %Ukupna ponudaUkupna tražnjaObimPromet
CEBJ2.0002,041402914182.000
DNPR50011,11408403403201.500
FKLT1.60010,3417111.600
INFM1.250-35,86282232328.750
JBKP1.0000,00934298298298.000
MDLA7.3800,0053121966.420
NVBD3600,003511.423351126.360
PDZA4.3000,00101651043.000
RSDK1310,004162415.371
UTPS5900,0047474727.730

Izvor informacija: Beogradska Berza a.d.

AERO :: 615 :: 0,99    AIKB :: 1.620 :: 0,56    ENHL :: 806 :: 1,51    FITO :: 2.788 :: -0,07    IMLK :: 3.801 :: 0,03    ITSP :: 420 :: 0,00    JESV :: 4.844 :: 0,92    JGVP :: 810 :: 5,47    KMBNPB :: 760 :: 0,00    MLSU :: 1.350 :: 3,05    NIIS :: 913 :: -0,11    PLNM :: 1.750 :: -7,89    SJPT :: 591 :: 5,35    TIGR :: 50 :: -3,85    VITL :: 900 :: 16,43    Beogradska Berza a.d.
CEBJ :: 2.000 :: 2,04    DNPR :: 500 :: 11,11    FKLT :: 1.600 :: 10,34    INFM :: 1.250 :: -35,86    JBKP :: 1.000 :: 0,00    MDLA :: 7.380 :: 0,00    NVBD :: 360 :: 0,00    PDZA :: 4.300 :: 0,00    RSDK :: 131 :: 0,00    UTPS :: 590 :: 0,00    Beogradska Berza a.d.
Cena zlata na dan 28.07.2014
1304.25 USD za Uncu      Promena: -0.43 %
Cena srebra na dan 28.07.2014
20.58 USD za Uncu      Promena: -0.82 %