Beogradska Berza - Tržišne informacije

Akcije sa najvećim rastom cene na regulisanom tržištu (15.04.2014)

DNOSDunav osiguranje a.d. , Beograd12,40%
BNNIBanini a.d. , Kikinda9,16%
CYBNKBM banka a.d. , Kragujevac7,68%
AIKBAIK banka a.d. , Niš1,05%
IMLKImlek a.d. , Beograd0,86%
MLSUMlekara a.d. , Subotica0,56%
IMPLImpol Seval a.d. , Sevojno0,10%

Akcije sa najvećim padom cene na regulisanom tržištu (15.04.2014)

JMBNJubmes banka a.d. , Beograd-7,82%
MTLCMetalac a.d. , Gornji Milanovac-4,96%
TIGRTigar a.d. , Pirot-2,99%
KMBNKomercijalna banka a.d. , Beograd-2,10%
AEROAerodrom Nikola Tesla a.d. , Beograd-0,74%
ENHLEnergoprojekt holding a.d. , Beograd-0,58%
NIISNIS a.d., Novi Sad-0,32%

Akcije sa najvećim prometom na regulisanom tržištu (15.04.2014)

NIISNIS a.d., Novi Sad11.095.131,00
IMLKImlek a.d. , Beograd4.937.506,00
AIKBAIK banka a.d. , Niš1.656.715,00
KMBNKomercijalna banka a.d. , Beograd1.206.000,00
CYBNKBM banka a.d. , Kragujevac995.075,00
ENHLEnergoprojekt holding a.d. , Beograd808.005,00
ELTNElektrotehna a.d. , Niš541.250,00
JESVJedinstvo a.d. , Sevojno475.200,00
AEROAerodrom Nikola Tesla a.d. , Beograd271.332,00
MLSUMlekara a.d. , Subotica125.400,00


Dnevna statistika trgovanja na Beogradskoj berzi

Prime Listing - Akcije - (15.04.2014)

SimbolCenaPromena %OpenMaxMinVWAPObimPromet
AERO534-0,74530534527532510271.332
ENHL850-0,58850850849850951808.005
NIIS926-0,3292193092192611.98311.095.131

Prime Listing - Obveznice RS - (15.04.2014)

SimbolCenaPrinosPromena %Cena na otvaranjuMaxMinVWAPObimPromet
A201499,206,58-0,3099,2099,2099,2099,201.025117.452
A201596,603,120,0996,6096,6096,6096,60971108.348
A201692,713,62-0,0192,7192,7192,7192,7165169.716

Standard Listing - Akcije - (15.04.2014)

SimbolCenaPromena %Cena na otvaranjuMaxMinVWAPObimPromet
JESV4.8000,004.8004.8004.8004.80099475.200
KMBN1.675-2,101.6751.6751.6751.6757201.206.000
MTLC2.300-4,962.3002.3002.3002.3002455.200

Open Market - Akcije - (15.04.2014)

SimbolCenaPromena %Cena na otvaranjuMaxMinVWAPObimPromet
AIKB1.6371,051.6251.6501.6251.6371.0121.656.715
BIPB280,00282828282507.000
BNNI2.3009,162.3002.3002.3002.3001841.400
CYBN4.9757,684.6004.9854.6004.975200995.075
DNOS56212,405625625625623016.860
ELTN1.2500,001.2501.2501.2501.250433541.250
GLOS950,0095959595676.365
IMLK3.4990,863.4803.5003.4803.4991.4114.937.506
IMPL9640,109649649649642524.100
JMBN4.600-7,824.6004.6004.6004.600732.200
MLSU1.2540,561.2541.2541.2541.254100125.400
TGAS6.0000,006.0006.0006.0006.0001272.000
TIGR65-2,996565586557537.090

MTP - Akcije - (15.04.2014)

SimbolCenaPromena %Ukupna ponudaUkupna tražnjaObimPromet
HMBG3800,00500551.900
IKRB9800,0010.3791.7441.7441.709.120
JBKP1.0000,003.0457303030.000
LOIL4.500-4,26172132132594.000
NFTA10.70018,2378442.800
NISS3300,004153.316415136.950
OPTK3.6000,00767676273.600
STNK1190,003.3412.4482.448291.312
SVTS2.0000,00284283283566.000
THOL1.170-2,5038603844.460
ZPKG11.000-1,791894411121.000

Izvor informacija: Beogradska Berza a.d.

AERO :: 549 :: 2,81    AGBC :: 1.750 :: 6,06    AIKB :: 1.616 :: -1,28    AIKBPB :: 729 :: -0,14    CCNB :: 16.300 :: 0,00    DCMB :: 1.400 :: 0,00    DNOS :: 505 :: -10,14    ENHL :: 815 :: -4,12    FITO :: 2.700 :: 5,10    GMON :: 2.600 :: 0,00    IMLK :: 3.500 :: 0,03    JESV :: 4.800 :: 0,00    JMBN :: 4.970 :: 8,04    LSTA :: 206 :: 1,98    MLSU :: 1.280 :: 2,07    MTLC :: 2.305 :: 0,22    NIIS :: 926 :: 0,00    SJPT :: 500 :: 0,00    TGAS :: 6.200 :: 3,33    TIGR :: 63 :: -3,08    VITL :: 800 :: -10,11    Beogradska Berza a.d.
CTVB :: 360 :: 0,00    NISS :: 330 :: 0,00    SLMH :: 2.440 :: -39,99    Beogradska Berza a.d.
Cena zlata na dan 15.04.2014
1300.28 USD za Uncu      Promena: -1.79 %
Cena srebra na dan 15.04.2014
19.59 USD za Uncu      Promena: -1.95 %