Beogradska Berza - Tržišne informacije

Akcije sa najvećim rastom cene na regulisanom tržištu (30.09.2016)

PRGSProgres a.d. , Beograd33,33%
EPENEnergoprojekt Entel a.d. , Beograd16,02%
LSTALasta a.d. , Beograd1,71%
KMBNKomercijalna banka a.d. , Beograd1,51%
SJPTSojaprotein a.d. , Bečej1,38%
DINNPBPhilip Morris Operations a.d. , Niš1,23%
DNOSDunav osiguranje a.d. , Beograd1,12%
FITOGalenika Fitofarmacija a.d. , Zemun0,58%
TGASMesser Tehnogas a.d. , Beograd0,22%
VITLVital a.d. , Vrbas0,11%

Akcije sa najvećim padom cene na regulisanom tržištu (30.09.2016)

IMPLImpol Seval a.d. , Sevojno-1,85%
JESVJedinstvo a.d. , Sevojno-1,75%
VZASVeterinarski zavod Subotica a.d. , Subotica-1,67%
NIISNIS a.d., Novi Sad-1,34%

Akcije sa najvećim prometom na regulisanom tržištu (30.09.2016)

ENHLEnergoprojekt holding a.d. , Beograd4.492.850,00
NIISNIS a.d., Novi Sad1.042.039,00
JESVJedinstvo a.d. , Sevojno290.820,00
AEROAerodrom Nikola Tesla a.d. , Beograd284.433,00
FITOGalenika Fitofarmacija a.d. , Zemun204.220,00
ALFAAlfa plam a.d. , Vranje160.000,00
LSTALasta a.d. , Beograd149.850,00
TGASMesser Tehnogas a.d. , Beograd135.826,00
EPENEnergoprojekt Entel a.d. , Beograd97.250,00
IMPLImpol Seval a.d. , Sevojno74.628,00


Dnevna statistika trgovanja na Beogradskoj berzi

Prime Listing - Akcije - (30.09.2016)

SimbolCenaPromena %OpenMaxMinVWAPObimPromet
AERO1.0590,001.0501.0621.0501.057269284.433
ENHL1.2500,001.2501.2521.2501.2503.5934.492.850
NIIS590-1,345936005875911.7631.042.039
SJPT6591,386596596596595032.950

Prime Listing - Obveznice RS - (30.09.2016)

SimbolCenaPrinosPromena %Cena na otvaranjuMaxMinVWAPObimPromet
RSO15111105,47050,006,66105,4705105,4705105,4705105,47051.000130.037.638
RSO16135100,68650,000,55100,6865100,6865100,6865100,68654.071505.371.114

Standard Listing - Akcije - (30.09.2016)

SimbolCenaPromena %Cena na otvaranjuMaxMinVWAPObimPromet
ALFA32.0000,0032.00032.00032.00032.0005160.000
JESV3.930-1,753.9303.9303.9303.93074290.820
KMBN1.5481,511.5481.5481.5481.5484061.920
MTLC1.4000,001.4001.4001.4001.40045.600

Open Market - Akcije - (30.09.2016)

SimbolCenaPromena %Cena na otvaranjuMaxMinVWAPObimPromet
DINNPB2.5511,232.5512.5512.5512.5511025.510
DNOS1.5311,121.5311.5311.5311.53111.531
EPEN19.45016,0219.45019.45019.45019.450597.250
FITO2.7980,582.7822.8002.7822.79873204.220
IMPL2.073-1,852.0732.0732.0732.0733674.628
LSTA7141,71720720705714210149.850
PRGS1233,33121212123734.476
TGAS11.3800,2211.01311.50011.01311.31912135.826
TIGR1000,00100100100100111.100
VITL9490,11949949949949109.490
VZAS295-1,6729529529529517351.035

MTP - Akcije - (30.09.2016)

SimbolCenaPromena %Ukupna ponudaUkupna tražnjaObimPromet
ENOP4.1000,002684428.200
GMON1.890-0,531.3051903056.700
PRAG500-0,2038639016984.500
TRGOM450-4,263.6041.6021.160522.000
UNPR5000,00713.7217135.500

Izvor informacija: Beogradska Berza a.d.

AERO :: 1.059 :: 0,00    ALFA :: 32.000 :: 0,00    DINNPB :: 2.551 :: 1,23    DNOS :: 1.531 :: 1,12    ENHL :: 1.250 :: 0,00    EPEN :: 19.450 :: 16,02    FITO :: 2.798 :: 0,58    IMPL :: 2.073 :: -1,85    JESV :: 3.930 :: -1,75    KMBN :: 1.548 :: 1,51    LSTA :: 714 :: 1,71    MTLC :: 1.400 :: 0,00    NIIS :: 590 :: -1,34    PRGS :: 12 :: 33,33    SJPT :: 659 :: 1,38    TGAS :: 11.380 :: 0,22    TIGR :: 100 :: 0,00    VITL :: 949 :: 0,11    VZAS :: 295 :: -1,67    Beogradska Berza a.d.
ENOP :: 4.100 :: 0,00    GMON :: 1.890 :: -0,53    PRAG :: 500 :: -0,20    TRGOM :: 450 :: -4,26    UNPR :: 500 :: 0,00    Beogradska Berza a.d.
Cena zlata na dan 29.09.2016
1315.80 USD za Uncu      Promena: -0.47 %
Cena srebra na dan 29.09.2016
19.10 USD za Uncu      Promena: -0.62 %