Beogradska Berza - Tržišne informacije

Akcije sa najvećim rastom cene na regulisanom tržištu (31.03.2015)

KMBNPBKomercijalna banka a.d. , Beograd8,19%
JMBNJubmes banka a.d. , Beograd7,75%
TIGRTigar a.d. , Pirot3,57%
KMBNKomercijalna banka a.d. , Beograd2,45%
AIKBAIK banka a.d. , Niš1,39%
ALFAAlfa plam a.d. , Vranje1,22%
TGASMesser Tehnogas a.d. , Beograd0,71%
IMLKImlek a.d. , Beograd0,57%
AEROAerodrom Nikola Tesla a.d. , Beograd0,49%
ENHLEnergoprojekt holding a.d. , Beograd0,45%

Akcije sa najvećim padom cene na regulisanom tržištu (31.03.2015)

VZASVeterinarski zavod Subotica a.d. , Subotica-12,50%
PRGSProgres u restrukturiranju a.d. , Beograd-10,00%
NIISNIS a.d., Novi Sad-1,40%
SJPTSojaprotein a.d. , Bečej-0,16%

Akcije sa najvećim prometom na regulisanom tržištu (31.03.2015)

ENHLEnergoprojekt holding a.d. , Beograd9.880.300,00
JMBNJubmes banka a.d. , Beograd2.963.200,00
NIISNIS a.d., Novi Sad2.338.009,00
AEROAerodrom Nikola Tesla a.d. , Beograd1.934.280,00
KMBNKomercijalna banka a.d. , Beograd1.806.780,00
TGASMesser Tehnogas a.d. , Beograd1.705.000,00
IMLKImlek a.d. , Beograd849.600,00
KMBNPBKomercijalna banka a.d. , Beograd801.000,00
TIGRTigar a.d. , Pirot563.025,00
JESVJedinstvo a.d. , Sevojno512.760,00


Dnevna statistika trgovanja na Beogradskoj berzi

Prime Listing - Akcije - (31.03.2015)

SimbolCenaPromena %OpenMaxMinVWAPObimPromet
AERO1.0330,491.0101.0401.0101.0321.8751.934.280
ENHL1.1060,451.1021.1501.1001.1068.9369.880.300
NIIS634-1,406406416306363.6772.338.009
SJPT611-0,16612612602611380232.052

Prime Listing - Obveznice RS - (31.03.2015)

SimbolCenaPrinosPromena %Cena na otvaranjuMaxMinVWAPObimPromet
A201599,711,750,0199,7199,7199,7199,716.245748.567
A201696,483,110,0896,4096,5096,4096,4713.9421.616.817

Standard Listing - Akcije - (31.03.2015)

SimbolCenaPromena %Cena na otvaranjuMaxMinVWAPObimPromet
ALFA22.3201,2222.05022.50022.05022.32020446.400
JESV5.2320,235.2205.3005.2205.23298512.760
KMBN2.0492,452.0062.0502.0062.0498821.806.780

Open Market - Akcije - (31.03.2015)

SimbolCenaPromena %Cena na otvaranjuMaxMinVWAPObimPromet
AIKB1.7501,391.7261.7511.7261.7324781.389
DINNPB2.1500,002.1502.1502.1502.150510.750
FITO3.7500,003.7503.7503.7503.750110412.500
IMLK5.6640,575.6645.6645.6645.664150849.600
JMBN4.7957,754.4004.8004.4004.7956182.963.200
KMBNPB1.1368,191.1001.2001.1001.136705801.000
LSTA4010,2540040140040117068.096
MOIN13.9950,0013.99513.99513.99513.995569.975
PLNM1.5000,001.5001.5001.5001.5005785.500
PRGS18-10,00181818181001.800
TETO3.9000,003.9003.9003.9003.9002078.000
TGAS5.5000,715.5005.5005.5005.5003101.705.000
TIGR873,5710010085945.989563.025
VZAS560-12,50560560560560126.720

MTP - Akcije - (31.03.2015)

SimbolCenaPromena %Ukupna ponudaUkupna tražnjaObimPromet
DRMA4500,0010.6823605022.500
DVDP9500,0049494946.550
ENOP3.9000,0011312050195.000
IMLKPB3.23440,00197250197637.098
INFM1.0490,004124055.245
IRTL75019,051.486508500375.000
PARP6500,00931621353229.450
PDZA5.011-12,85186481470.154
SINTU3500,0037245625589.250
TLKB1.7000,00341.1013457.800
TPPS6660,00163857163108.558
UTSI4010,00368939337.293
VINZ3.5000,00206123108378.000
VOJP10.000-35,704082727270.000

Izvor informacija: Beogradska Berza a.d.

AERO :: 1.033 :: 0,49    AIKB :: 1.750 :: 1,39    ALFA :: 22.320 :: 1,22    DINNPB :: 2.150 :: 0,00    ENHL :: 1.106 :: 0,45    FITO :: 3.750 :: 0,00    IMLK :: 5.664 :: 0,57    JESV :: 5.232 :: 0,23    JMBN :: 4.795 :: 7,75    KMBN :: 2.049 :: 2,45    KMBNPB :: 1.136 :: 8,19    LSTA :: 401 :: 0,25    MOIN :: 13.995 :: 0,00    NIIS :: 634 :: -1,40    PLNM :: 1.500 :: 0,00    PRGS :: 18 :: -10,00    SJPT :: 611 :: -0,16    TETO :: 3.900 :: 0,00    TGAS :: 5.500 :: 0,71    TIGR :: 87 :: 3,57    VZAS :: 560 :: -12,50    Beogradska Berza a.d.
DRMA :: 450 :: 0,00    DVDP :: 950 :: 0,00    ENOP :: 3.900 :: 0,00    IMLKPB :: 3.234 :: 40,00    INFM :: 1.049 :: 0,00    IRTL :: 750 :: 19,05    PARP :: 650 :: 0,00    PDZA :: 5.011 :: -12,85    SINTU :: 350 :: 0,00    TLKB :: 1.700 :: 0,00    TPPS :: 666 :: 0,00    UTSI :: 401 :: 0,00    VINZ :: 3.500 :: 0,00    VOJP :: 10.000 :: -35,70    Beogradska Berza a.d.
Cena zlata na dan 30.03.2015
1186.20 USD za Uncu      Promena: -1.09 %
Cena srebra na dan 30.03.2015
16.72 USD za Uncu      Promena: -1.53 %